A jövő vagány balerinái és balerinoi figyelem!
A Győri Balett miniBalett tanfolyamot indít októbertől
Kiket várunk?
Szeretettel várjuk azokat az 5-8 év közötti gyermekeket – lányokat és fiúkat egyaránt - akik szeretnek táncolni, szeretik a zenét és szívesen megismerkednének a balett alapjaival egy változatos és támogató környezetben.
Mikor?
Októbertől – májusig, hétfőnként 16:00 - 16:50 között.
Hol?
A Győri Balett balett termében, a Győri Nemzeti Színházban.
Kitől tanulhatnak a gyermekek?
Tüű Barbara a Győri Balett magántáncosa elbűvölő személyiségével és vidám feladataival várja a mozogni vágyókat. Azonban havi egy alkalommal meglepetés oktatóra is számíthatnak a kis táncosok, méghozzá a Győri Balett társulatából.
A tanfolyam 27 alkalomból áll 2024. október - 2025. május között.
A képzés ára: 3500 Ft/alkalom
Nyíltnap és beiratkozás: 2024. szeptember 27. 17:00 – Kiss János balett terem – Győri Nemzeti Színház.
A kurzusra csak korlátozott számban tudunk gyermekeket fogadni, így amennyiben úgy dönt, hogy szeretné gyermekét az októbertől induló kurzusra beíratni, akkor a Nyíltnap előtt is lehetősége van rá. Kérjük, küldje el elérhetőségét és gyermeke adatait (név, kor) a szervezes@gyoribalett.hu címre.
Érdeklődni Szalai Judit mesternőnél tudnak a 06 30 474 8349 telefonszámon hétköznapokon 14:00-18:00 között.
Miért jó a balett?
Az előnyök sok területre hatással vannak:
♥ Fizikai fejlődés, erősíti a teljes testet
♥ Koncentráció: A mozdulatok elsajátítása nagy figyelmet igényel. Egyidejűen több dologra kell koncentrálni és koordinálni.
♥ A tánc jó stresszoldó.
♥ Fejleszti az állóképességet. A gyakorlatok nem csak a testet alakítják, de a mentális és fizikai állóképességet is javítják.
♥ Fejlődik az izomzat, a vázizomzat, melynek köszönhetően a testtartás javul.
♥A balett csodálatos testformáló: szép, hosszú izmokat, rugalmas testet fejleszt.
♥ Rugalmasság: A nyújtó gyakorlatok az óra alapját képezik. Gyerekkorban remek eredményeket lehet elérni.
♥ Lelki változások is várhatók a tanfolyam hatására, hiszen örömszerző tevékenységet folytat, csoportban szocializálódik, önbizalma is fejlődik.
♥ A tánc feltölt energiával.
♥ Egyensúlyérzék fejlődik, térérzékelés javul.
♥ Fejlődik a zenei műveltség. Megismeri a balett nyelvezetét a szakma sajátosságait, betekintést nyer a balett világába.
♥ Nyitottá válik a művészetek iránt.
♥ Fellépési lehetőség
Az óra felépítése
Bemelegítés⇒Gimnasztika⇒Rúd gyakorlatok⇒Nyújtás⇒Diagonál gyakorlatok⇒Játék & koreográfia tanulás
Bemelegítés: Minden mozgásos foglalkozás elengedhetetlen része, amellyel felkészítjük a testet a terhelésre és a figyelmet saját magunkra irányítjuk. Itt a fókusz a helyes testtartás beállításán van, továbbá a kar és lábtartások kidolgozásán.
Gimnasztika: A gimnasztikával fejlődik az erő, az állóképesség, a ruganyosság, a hajlékonyság és a testrészek összehangoltsága is. Használjuk ízületi mozgékonyság és koordinációs képességek fejlesztésére, de hatása kiterjed az egész testre.
Rúd gyakorlatok: A balett metodika alapgyakorlatainak elsajátítása. Rúdnál egyszerűbb az egyensúly megtartása, előkészíti a későbbi önálló munkát.
Nyújtás: Az ízületi lazaság fejlesztése. Az izmok, inak, kötőszövetek rugalmasságának fokozása. A mozgástartomány növelése, az izmok feletti kontroll fejlesztése.
Diagonál gyakorlatok: Az átlós vonalban végrehajtott gyakorlatokat nevezzük diagonál gyakorlatoknak, melyek lehetnek lépések, ugrások, forgások. Segítségével a tudatos térkihasználást tanulják meg a gyerekek.
Játék: A játék során fejlődik a figyelemkoncentráció, a helyzet felismerési-, és döntési képesség, a találékonyság, a kreativitás. A csoportos mozgásos játékok az óra fontos részét alkotják.